Kategoriler
Genel

Bu sene favorim Fenerbahçe

Spor Toto Süper Lig’i ikinci bitiren ve Devler Ligi vizesi alan Fenerbahçe, yeni sezona şampiyonluk parolası ile çıkmak istiyor. Çelik konstrüksiyon işi ile ilgilenen Mustafa Tay ise Fenerbahçe ile ilgili düşüncelerine yer verdi.

Fenerbahçe’nin önceki sezonlarda ki hataları nelerdi?

Fenerbahçe’de çıkar meselesi olduğuna yer veren Mustafa Tay, bu davranışların takıma zarar vereceğini vurguladı. Tay “Fenerbahçe’de hep çıkar meselesi var. Bunların olmaması lazım. Takıma zarar veriyorlar. Türkiye’deki insanlar ve Global dünyadaki kişiler “orası Fenerbahçe” dediğin anda dünya takımıdır. Bu çıkarım meselesi olduğundan dolayı Fenerbahçe bu duruma düşürdüler. güzel bir yönetim güzel bir insanlar Fenerbahçe aşkı için olursa zaten sıkıntı olmaz.” ifadelerine yer verdi.

Bu yıl ki beklentiniz nedir ?
Bu sene takımdan umutlu olan Mustafa Tay “Geçen sezonlarda yapılan hatalar hepimizin canını çok kötü bir şekilde sıktı. Bu sene olmayacağını temenni ederim ve ediyorum da. Çünkü Jorge Jesus çok iyi bir teknik adam. Bununla da sınırlı kalmayıp çok da güzel bir kadro oluşturdu. İyi futbolcular alınıyor ve bu futbolcular da inşallah şampiyon olacağız.” ifadelerine yer verildi

Kategoriler
Genel

Koşmak benim için zevk

Koşucu olan Emin Bayrak, bundan zevk aldığını ve bunu millileştirmeyi düşündüğünü söyledi. Olimpiyatlara katılmak isteyen Emin Bayrak “Koşmayı seviyorum. Okulda ve birçok alanda derecem var koşu yarışları ile alakalı. Bunu ilerletmek istiyorum.” dedi.

Koşucu olan Emin Bayrak, bundan zevk aldığını ve bunu millileştirmeyi düşündüğünü söyledi. Ortaokul ve Lisede sürekli koşu yarışlarını derece ile tamamladığını söyleyen Bayrak “Ortaokul ve Lisede koşu hızımla ilgili kendimle çok tartıştım ve bunu tartışırken sürekli çalıştım ve koştum. Koşmaya da devam edeceğim. Önümüzde ilçe yarışları var. Bakalım neler olacak?” dedi.

Hayatının dönüm noktasını koşu ile geçtiğini söyleyen Emin Bayrak “Çok küçük yaşta ben buna başladım ve başka mesleklere de ilgim vardı. Bu konuda ailemle çok tartıştım. Çünkü spor yapmama ailem pek sıcak yanaşmıyordu. Anlamıyordum onları. Her ne olursa olsun hedeflerimin üzerine gittim ve şu an ailem önümde değil. Bu benim bir dönüm noktası oldu.” ifadelerine yer verdi.

Kategoriler
Genel

Acı baldan tatlı geliyor

Küçük yaşta Boks sporuna başlayan Akın Selim Aslan spora küçük yaştayken başladığını belirtti. Aslan ” Küçükken hızlı koşan bir çocuk olduğum için babam atlet olacağımı düşünmüş. Bende atletliğimi kullanıp boksta ilerlemek istiyorum.” dedi.

Küçük yaşta Boks sporuna başlayan Akın Selim Aslan spora küçük yaştayken başladığını belirtti. Sürece değinen Akın Selim “Sekiz aylıkken yürümeye başlamışım. Hızlı koşan bir çocuk olduğum için babam atlet olacağımı düşünmüş. Fakat dört yaşında olduğum için temel branş olan jimnastiğe başlamamın uygun olacağını düşünmüşler. Sonrasında Boks istedim ve bokstan şu anda ilerliyorum. Bu ilerleyişim çok sancılı geçiyor şu sıralar. Acı ve gözyaşı, sizin pastanız oluyor. Bir nevi tatlı gibi geliyor size artık. Bizim sporumuz acı verici ama çok tatlı bir acı bu.” dedi.

Olimpiyatlarını istediğini dile getiren Aslan “Olimpiyatlar istiyorum. Orada bayrağımı dalgalandırmak, o sıralamada ağlamak çok duygulandırıcı ve çok güzel bir şey. Tarif edemez bazen insan her şeyi. Eğer ki bunu yaşayacak olursam bunu bilin ki tarif edemiyorum. Bu artık kendiniz için değil. Ülkeniz için kazandığınızı görmek, acınızı daha da hafifletiyor.” dedi.

Kategoriler
Genel

Kaygılıyım ama istiyorum

Küçük yaşlardan beri futbol oynayan Muhammed Ali Güneş, futbolun kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. İleride büyük bir defans oyuncusu olmak isteyen Muhammed Ali “Küçük yaşlarımdan beri bunu severek yapıyorum. Dilerim ki ilerleyen zamanlarda bu benim için profesyonel süreç olur.” dedi.

Küçük yaşlardan beri futbol oynayan Muhammed Ali Güneş, futbolun kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Mahallesindeki eski kültürü hala bitirmeyen Muhammed, arkadaşları ile oyunlar oynamaya devam ediyor. Çocukların spor yapmasını teşvik eden cümleler söyleyen Güneş “Biz çocuklar olarak daha ergenlik çağımızdayız. Bunun farkındayız ve o yüzden spor yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Özellikle ailem beni bu spora teşvik ediyor. Aileme buradan annem ve babama yani teşekkürlerimi sunarım. Onları pişman etmeyeceğim.” dedi.

İlerde profesyonel olmak isteyen Muhammed Ali “İleride bu yaptığım spordan yani futboldan para kazanmak istiyorum. Genç yaşımda bu sorumluluğu alabilirim. Fakat bunun için çok da erken konuşmamam lazım. Çünkü dünyamız değişik bir yer. Geçen sene ve ondan önceki senede Covid-19 vardı ve hayatımız evlerde geçti neredeyse. O yüzden Akademik tahsisimi de yapıp futbola ancak öyle devam etmek istiyorum.” dedi.

Kategoriler
Genel

Dijital Spor: E-spor

Bilgisayar oyunları ile ilgilenen Ali Aras, E-spor’lar hakkında konuştu. E-spor’lara ilginin daha da artması gerektiğini savunan Ali Aras”Yeni nesil artık teknoloji ile iç içe yaşıyor. Sporun artık dijitale taşınmasını her kesimin desteklemesi lazım.” dedi.

Bilgisayar oyunları ile ilgilenen ve turnuvalara katılan Ali Aras, E- spor turnuvalarını heyecanla izliyor. Son 3 senedir E-spor turnuvalarını takip eden Aras” Son 3 senedir artan bir trend var. O da E-spor. Bu bildiğimiz sporun dijitale taşınış şekli. Geleneksel sporumu yapıyorum. Fakat daha çok günümü E- spor takip ederek geçiriyorum. Bundan da mutluluk duyuyorum. E- spora pek çok farkındalık vermiyorlar. Dijital ortama da farkındalık vermelerini istiyoruz.” dedi.

Fifa hayranı olan Ali Aras “Fifa oyununu deli gibi oynuyorum ve çok da keyif alıyorum. Kendim de zaten futbolu seviyorum. Sosyal çevremde çok arkadaşım olmasına rağmen bu bana daha çok keyif veriyor. Haftaya turnuvalar oynanacak ve ona odaklandım şu an. Umarım üç büyük takımdan biri kazanır.” ifadelerine yer verdi.

Kategoriler
Genel

Adrenalin sevenler için Yelkencilik

Marmara Yelkencilik Kulübünde eğitim gören Candoğan Bezar, Yelkenciliğin her kesimden kişilerin yapmasını tavsiye etti. Bezar “Yelken sporunu herkesin yapmasını tavsiye ediyorum. Macera ve Adrenalin severler için en bilindik adres burası olacaktır.” dedi.

Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan Candoğan Bezar, Marmara Yelkencilik Kulübünde yaz sezonunda eğitim görüp kış sezonunda ise yarışlara çıkıyor. Yelkenciliğe başlama sürecini anlatan Bezar “Ben babamın teşvikiyle başladım küçük yaşımda. İlerleyen zamanlarda sevmeye başladım ve bu işte de ilerlemek istiyorum. Okuluma zaten engel olmuyor. Çünkü yaz sezonuna geliyor çalışmalarımız. Fakat kış sezonundaki yarışmalar da okul dönemime gelse de hafta sonunda olduğu için pek de sorun çıkmıyor.” dedi.

Diğer sporlardan az izlendiğini dile getiren Candoğan Bezar “Yelkencilik sporu diğer sporlardan çok az izleniyor. Ülkemizin ilgisi ve gösterdiği popülarite çok altta kalıyor. Aslında Yelkenleri izlemek keyifli ve güzel. Bu benim açımdan güzel bir şey. Şu anda İstanbul’daki büyük kulüplerin de yelken kulüpleri olması çok iyi bir şey bizim açımızdan. Yaptığımız sporun bir nebze de olsun bilinirliliğini arttıracaktır.” ifadelerine yer verdi.

Kategoriler
Genel

Eren Efe’nin gözü Avrupa’da

Altyapıda top koşturan Eren Efe Öner, hayallerinin çok büyük olduğunu söyledi. Hayalinin Avrupa olduğunu dile getiren Öner “Umudum Avrupa Ligi. Umarım kendimi geliştirip Liverpool’da top koştururum.” dedi.

Lise üçüncü sınıfta eğitim hayatına devam eden Eren Efe Öner, hayatının merkezine futbolu aldığını söyledi. Amatör kulüpte futbolcu olan Öner “Futbolculuk benim için yaşam stili. Şu anda yaşım genç ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Bunu da sürdüreceğim. Vazgeçmeye niyetim yok. İyi bir hayatım olsun istiyorum. Sağlıklı ve refah içinde. Futboldan hem büyük bir keyif alıyorum. Basamakları teker teker tırmanıp Türk futbolunu en iyi desteklemek istiyorum ve bunun için çabalamaya da devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Altyapı hakkında yorum yapan Eren Efe Öner, Türkiye’de yukarılara çıkmanın zor olduğunu söyledi. Öner “Ben şu an altyapıdayım. Bir amatör kulüpte top koşturmayı sürdürüyorum. Umudum var mı? Var. Fakat büyük yerlere çıkmam için kendimi daha iyi geliştirmem lazım. Bunda altyapı tesislerinin seviyesi çok önemli. Ajax ve diğer Avrupa ülkelerinin altyapı sistemlerine bakıyoruz. Umduğumuzu bulamıyoruz. Umduğumuzu bulmak istiyoruz. Altyapı tesislerinin daha iyi olmasını istiyoruz. Benim gibi birçok genç var. Kendilerini geliştirmek istiyorlar. Bunu gerçekleştirmemiz için plansız yapılanmaya son verilmesini istiyoruz.” dedi.

Kategoriler
Genel

Fitness’ta yanlış yönlendirmeler var

Babasından Judo eğitimi alan ve hobi olarak Fitness ile uğraşan Tümer Yılmaz, sosyal medyada fitness sporundaki yanlış yönlendirmeleri değerlendirdi. Streoid kullanımına da değinen Tümer Yılmaz “Fitness sporunu keyifle yapıyorum fakat streoid kullanan yakınlarım benim gibi olamayacak. Çünkü gelecekte sağlıklarından olacakları için endişeleniyorum.” dedi.

İnsanların duyguları ile oynuyorlar

Babasından Judo eğitimi alan ve hobi olarak Fitness ile uğraşan Tümer Yılmaz, düzenli beslenememesine karşın vücudunun formunu korumayı sürdürüyor. Ülke ekonomisi yüzünden beslenemediğini dile getiren Yılmaz “Sosyal medyada görüyorum. Amerikalı sporcular çok iyi beslenip spor yapıyor. Peki ya ben? Tavuk ve Et fiyatları almış başını gidiyor. Kullandığım takviyeler de çok pahalı ve artık kullanamaz hale geldim. Buna rağmen devam ediyorum. Düzelir inşallah. Sosyal medyada bunları görmeme rağmen bazı gördüklerim de var. O da kullanılan ilaçlar. Streoid deniyor bunlara. Bu streoid iğneleri, insanın testosteron hormonunu alışılmışın dışında arttırdığı için ileride zararları da mevcut. Bunları kullananlara tavsiyelerim var. Kullanmasınlar. İnstagram, Tiktok gibi uygulamalarda birçok kandıran insanlar var. Lütfen insanların duyguları ile oynamayın.” ifadelerine yer verdi.

Benim gibi olamayacaklar

Streoidin zararlarından bahseden Tümer Yılmaz ” Steroid amacına uygun olarak kullanılmadığında kan basıncını yükseltebilir, arterlere zarar verebilir, kan pıhtıları oluşturabilir, kalp krizi riskini arttırıp felçle sonuçlanan sağlık problemlerine yol açabilir. Anabolik steroidin bu olası yan etkileri ağır antrenmanlarla birleştiğinde steroid kullanan kadın ve erkek sporcular için kalp sağlığı tehlikeye girebilir. Vücuttaki hormon dengesi üzerinde olumsuz bir etki yaratan sentetik testosteron yani anabolik steroid; testislerin küçülmesine, sperm üretiminin azalarak erkek kaynaklı kısırlık probleminin oluşmasına, erkeklerde göğüslerin büyümesine (jinekomasti), erkek kaynaklı kelliğe ve testis kanserine neden olabilir. Vücuda ihtiyacı olmadığı halde alınan ek sentetik testosteron vücutta doğal olarak salgılanan hormonları da etkileyebilir. Ben kullanmıyorum ve kullanmayı da tavsiye etmiyorum. Bizim gibi kullanmayan insanlar gibi asla olamayacaklar.” dedi.

Kategoriler
Genel

Parke için mutluyuz

Galatasaray taraftarı olan İsmail Burak Gür , Basketbol hayranı olarak hem ülke basketbolu hem de basketboldaki güncel olaylar hakkında konuştu. Türk basketbolunu, İngiltere futbol ligine benzeten Gür “Basketbol’da hem Avrupa’da hem de kendi ligimizde halkımıza çok iyi maçlar izletebiliyoruz artık.” dedi.

Premier Lig’e benzetiyorum

Eski amatör basketbol oyuncusu olan İsmail Burak Gür, Basketbol hayranı olarak hem ülke basketbolu hem de basketboldaki güncel olaylar hakkında konuştu. Daha çok NBA’ye hayranlık duyan İsmail Burak Gür, artık Türk Basketbolunu da izlediğini dile getirdi. Gür “Ben genel olarak NBA’yı izlerim. Oradaki basket seyri çok güzel ve keyif verici. Son zamanlarda ise ikisini de takip etmeye başladım. Hem NBA’yı hem de Türkiye ligini. Şu sıralar Anadolu Efes, Fenerbahçe ve Bursaspor’un Avrupa’daki performansları takdir edilecek düzeyde. Özellikle Anadolu Efesin Euroleague şampiyonluğu. Ülkemizin Basketbol’da bu kadar başarılı olmasını ben İngiltere Premier Ligi’ne benzetiyorum. Hem seyir zevki yüksek, hem de Avrupa’nın en iyi ligi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.” ifadelerine yer verdi.

Basketbol da futbol gibi artık

Türkiye’de artık futbol ve basketbolun eşit sevildiğini dile getiren İsmail Burak Gür “Euroleague, Türk Hava Yollarının da sponsorluğu ile Türkiye’de seyir zevki arttı diyeceğim. Yalan olacak. Tam aksine sponsor olması bir şey değiştirmiyor. Türk takımlarının oyun tarzı, seyir zevki arttıkça sponsorların da anlamı bir o kadar artıyor. Futbol gibi artık Basketbola da önem artmış vaziyette. Umarım böyle devam eder.” ifadelerini kullandı.

Kategoriler
Genel

Şampiyonluğa memleketçe sevindik

Doğalgaz sektöründe görev alan Emircan Çolak, Trabzonspor’un şampiyonluğunu yorumladı. Şampiyonluğa şehrin her kesiminin günlerce sevindiğini belirten Çolak “Biz bu şampiyonluğu seneler boyu bekledik ve kavuştuk şampiyonluğumuza” ifadelerine yer verdi.

Sezon başı kampı önemliydi

Doğalgaz sektöründe stajyerlik yapan ve sıkı bir Trabzonspor taraftarı olan Emircan Çolak, geçen sezonu şampiyonlukla tamamlayan Trabzonspor’un şampiyonluğunu değerlendirdi. Sezonu tümüyle değerlendiren Çolak “Şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiğimizi düşünüyorum. Abdullah Avcı’nın özellikle sezon öncesinde Roma’ya karşı ortaya koyduğu mücadele, bizleri mest etti. Bu da haliyle şampiyonluğun habercisiydi. Güzel bir sezon kampı geçirdi Trabzonspor. Haliyle de puanlar gelmeye başladı. Sezonun kırılma anı bence derbilerdi. Çünkü Beşiktaş ve Fenerbahçe derbilerinde oynanan futbol ve alınan puanlar bizleri daha da üst sıralarda garanti altına aldı.” ifadelerine yer verdi.

Varsayımlar şampiyonluk getirmez

Trabzonspor’un Kasım 2020’de başına getirdiği Abdullah Avcı ile 1.5 sezonu nasıl şampiyonluk ile tamamladığını anlatan Emircan Çolak “Bu şampiyonluk tesadüf değil. Boşuna sezon planlaması yapılmadı. Avrupa maceramız kısa sürdü. İyi tarafından baktık. Lige odaklandık ve ligin başından itibaren galibiyetler alıp her geçen haftada şampiyonluğa koşa koşa gitmesini bildik. Dilerim ki seneye de şampiyon oluruz. Fakat bu düzeni istemiyoruz. Özellikle geçen sezon yaşanan hakem kuralı gibi gündem olayların yaşanmasını istemiyoruz.” dedi.