Kategoriler
Genel

Hedefim Olimpiyatlar

Kürek sporu ile uğraşan Mustafa Ethem Akan, Olimpiyat için yanıp tutuşuyor. Asla pes etmeyeceğini dile getiren Akar ” Önümde kocaman bir süreç var ve bu genç yaşımda ülkemi en iyi derecede temsil etmek istiyorum.” dedi.

Kürek sporu ile uğraşan Mustafa Ethem Akan, Olimpiyat için yanıp tutuşuyor. Sürece değinen Akar ” 12 yıldır bu işin içindeyim. Daha önce Sakarya Kürek İhtisas Kulübü ve Fenerbahçe Kulübü’nde kürek çektim. Şu an özel ders veriyorum. Küreğe başlamadan önce iki sene futbol oynadım. Lisede bir arkadaşımın daveti ile kürekle tanıştım. Sonrasında ise ilerledim. Olimpiyatlarda mücadele etmek her sporcunun hayalidir. Ama Türkiye’de kürek branşında bu oldukça zor. Hatta daha önce olimpiyat vizesi alınmadığı için çoğu kişinin gözünde imkânsızdı. Başarımız bütün tabuları yıktı. Tutkunu olduğunuz sporun tarihinde ‘ilk’ kelimesi ile yan yana anılmak harika bir his.” dedi.

Disiplineteye değinen Mustafa Ethem Akan ” İlk başladığım yıllarda oldukça zordu. Ama yaptığınız işi severseniz zorlukların üstesinden gelmek kolaylaşıyor. Yarış başlamadan hemen önce antrenmanlar sırasında yaşadığım zorlukları düşünürüm. Çünkü o zorlukların bir ödülü olmalı. Sonra da sırasıyla ailemi, arkadaşlarımı ve bana destek olan dostlarımı düşünür, dua eder ve start hakeminin vereceği komutu beklerim.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s