Kategoriler
Genel

Acı baldan tatlı geliyor

Küçük yaşta Boks sporuna başlayan Akın Selim Aslan spora küçük yaştayken başladığını belirtti. Aslan ” Küçükken hızlı koşan bir çocuk olduğum için babam atlet olacağımı düşünmüş. Bende atletliğimi kullanıp boksta ilerlemek istiyorum.” dedi.

Küçük yaşta Boks sporuna başlayan Akın Selim Aslan spora küçük yaştayken başladığını belirtti. Sürece değinen Akın Selim “Sekiz aylıkken yürümeye başlamışım. Hızlı koşan bir çocuk olduğum için babam atlet olacağımı düşünmüş. Fakat dört yaşında olduğum için temel branş olan jimnastiğe başlamamın uygun olacağını düşünmüşler. Sonrasında Boks istedim ve bokstan şu anda ilerliyorum. Bu ilerleyişim çok sancılı geçiyor şu sıralar. Acı ve gözyaşı, sizin pastanız oluyor. Bir nevi tatlı gibi geliyor size artık. Bizim sporumuz acı verici ama çok tatlı bir acı bu.” dedi.

Olimpiyatlarını istediğini dile getiren Aslan “Olimpiyatlar istiyorum. Orada bayrağımı dalgalandırmak, o sıralamada ağlamak çok duygulandırıcı ve çok güzel bir şey. Tarif edemez bazen insan her şeyi. Eğer ki bunu yaşayacak olursam bunu bilin ki tarif edemiyorum. Bu artık kendiniz için değil. Ülkeniz için kazandığınızı görmek, acınızı daha da hafifletiyor.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s