Kategoriler
Genel

Adrenalin sevenler için Yelkencilik

Marmara Yelkencilik Kulübünde eğitim gören Candoğan Bezar, Yelkenciliğin her kesimden kişilerin yapmasını tavsiye etti. Bezar “Yelken sporunu herkesin yapmasını tavsiye ediyorum. Macera ve Adrenalin severler için en bilindik adres burası olacaktır.” dedi.

Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan Candoğan Bezar, Marmara Yelkencilik Kulübünde yaz sezonunda eğitim görüp kış sezonunda ise yarışlara çıkıyor. Yelkenciliğe başlama sürecini anlatan Bezar “Ben babamın teşvikiyle başladım küçük yaşımda. İlerleyen zamanlarda sevmeye başladım ve bu işte de ilerlemek istiyorum. Okuluma zaten engel olmuyor. Çünkü yaz sezonuna geliyor çalışmalarımız. Fakat kış sezonundaki yarışmalar da okul dönemime gelse de hafta sonunda olduğu için pek de sorun çıkmıyor.” dedi.

Diğer sporlardan az izlendiğini dile getiren Candoğan Bezar “Yelkencilik sporu diğer sporlardan çok az izleniyor. Ülkemizin ilgisi ve gösterdiği popülarite çok altta kalıyor. Aslında Yelkenleri izlemek keyifli ve güzel. Bu benim açımdan güzel bir şey. Şu anda İstanbul’daki büyük kulüplerin de yelken kulüpleri olması çok iyi bir şey bizim açımızdan. Yaptığımız sporun bir nebze de olsun bilinirliliğini arttıracaktır.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s