Kategoriler
Genel

Fitness’ta yanlış yönlendirmeler var

Babasından Judo eğitimi alan ve hobi olarak Fitness ile uğraşan Tümer Yılmaz, sosyal medyada fitness sporundaki yanlış yönlendirmeleri değerlendirdi. Streoid kullanımına da değinen Tümer Yılmaz “Fitness sporunu keyifle yapıyorum fakat streoid kullanan yakınlarım benim gibi olamayacak. Çünkü gelecekte sağlıklarından olacakları için endişeleniyorum.” dedi.

İnsanların duyguları ile oynuyorlar

Babasından Judo eğitimi alan ve hobi olarak Fitness ile uğraşan Tümer Yılmaz, düzenli beslenememesine karşın vücudunun formunu korumayı sürdürüyor. Ülke ekonomisi yüzünden beslenemediğini dile getiren Yılmaz “Sosyal medyada görüyorum. Amerikalı sporcular çok iyi beslenip spor yapıyor. Peki ya ben? Tavuk ve Et fiyatları almış başını gidiyor. Kullandığım takviyeler de çok pahalı ve artık kullanamaz hale geldim. Buna rağmen devam ediyorum. Düzelir inşallah. Sosyal medyada bunları görmeme rağmen bazı gördüklerim de var. O da kullanılan ilaçlar. Streoid deniyor bunlara. Bu streoid iğneleri, insanın testosteron hormonunu alışılmışın dışında arttırdığı için ileride zararları da mevcut. Bunları kullananlara tavsiyelerim var. Kullanmasınlar. İnstagram, Tiktok gibi uygulamalarda birçok kandıran insanlar var. Lütfen insanların duyguları ile oynamayın.” ifadelerine yer verdi.

Benim gibi olamayacaklar

Streoidin zararlarından bahseden Tümer Yılmaz ” Steroid amacına uygun olarak kullanılmadığında kan basıncını yükseltebilir, arterlere zarar verebilir, kan pıhtıları oluşturabilir, kalp krizi riskini arttırıp felçle sonuçlanan sağlık problemlerine yol açabilir. Anabolik steroidin bu olası yan etkileri ağır antrenmanlarla birleştiğinde steroid kullanan kadın ve erkek sporcular için kalp sağlığı tehlikeye girebilir. Vücuttaki hormon dengesi üzerinde olumsuz bir etki yaratan sentetik testosteron yani anabolik steroid; testislerin küçülmesine, sperm üretiminin azalarak erkek kaynaklı kısırlık probleminin oluşmasına, erkeklerde göğüslerin büyümesine (jinekomasti), erkek kaynaklı kelliğe ve testis kanserine neden olabilir. Vücuda ihtiyacı olmadığı halde alınan ek sentetik testosteron vücutta doğal olarak salgılanan hormonları da etkileyebilir. Ben kullanmıyorum ve kullanmayı da tavsiye etmiyorum. Bizim gibi kullanmayan insanlar gibi asla olamayacaklar.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s