Kategoriler
Genel

“Futbolumuz tehlikede”

Araba galerisi işleten Ahmet Gerz, Türk futbolunun tehlikeli yerlerde olduğuna değindi. Finansal Fair Play’e değinen Gerz “Bu kural olduğu sürece ve döviz kurlarının da artışıyla Avrupa’dan başarı bekleyemeyiz.” dedi.

Türk futbolunun düzene girmesi gerekiyor

Rize ilinde Araba galerisi işleten Ahmet Gerz, Türk futbolunun gidişatına dair açıklamalarda bulundu. TFF’nin (Türkiye Futbol Federasyonu) sistemini olumsuz yönde eleştiren Gerz “Türkiye Futbol Federasyonu, son 5 sezondur iyi bir şekilde yönetemediğini düşünüyorum. Çünkü yabancı sınırlaması ve yanlış yönetim stili, futbolumuzu Avrupa düzeyinden çok daha aşağıya indiriyor ve indirmeye devam etti. Dilerim ki bu seçilecek başkan, Türk futbolundaki düzeni sağlamlaştırmış olur.” ifadelerine yer verdi.

Parlatıp satmak yerine elimizde kalıyorlar

Yabancı sınırı konusunda da olumsuz düşünen Ahmet Gerz, yabancı sınırının Türk futbolu ile uyuşmadığını ileri sürdü. Gerz “Bu yabancı kuralı, Türk futbolunu bitirmeye yüz tutmuş bir kuraldan ibarettir. Aksini söyleyemem. Bu dolar ve euro kuru zaten almış gidiyor. Parlatıp satmak yerine elimizde kalıyor bu oyuncular.” dedi. Başkanların yönetim biçimini de yorumlayan Ahmet Gerz “Başkanlar, günü kurtaran planlar yapmak yerine geleceğe oynasalardı şu an Avrupa standartlarındaydık.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s