Kategoriler
Genel

“Döviz futbolu da vurdu”

Türkiye Liglerindeki takımlar, artan döviz kuru nedeniyle birçok borçlanma içinde zorlanmaya devam ediyor. Bu durumdan rahatsız olan Serkan Akyol “Döviz kurları haliyle futbolu vurmayı devam ettikçe hem kadro değeri hem kalite olarak diğer liglerden aşağı kalırız.” dedi.

Asıl mesleği Emlakçı olan Serkan Akyol, sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olmasına rağmen lig maçlarını artık izlemek istemediğini açıkladı. İnsanların artık kaliteli bir futbol ve Avrupa standartlarında bir futbol izlemek istediklerini dile getiren Akyol “Son 3 yılda artan döviz kuru ve bunun üzerine uygulanamayan transfer politikaları, Türk takımlarını çöküşe ve borçlanmaya sürüklemeye devam ediyor. Buna anlam vermek güç değil. Altyapı kaynakları ile hizmet edip sabırla kadronu dizayn edersen sana meyveleri de sebzeleri de aynı şekilde gelir. Fakat sen 1 oyuncuya 3-5 milyon Euro’lar verirsen o oyuncuyu oynatmış olmazsın. O para ile kumar oynamış olursun. Kumar oynamak sadece masada olmaz. Medyaya, taraftara, yönetime kumar oynamış olursun. Bu da senin ibrasızlığına kadar gider.” açıklamalarında bulundu.

“UEFA’da çok gerideyiz”

UEFA organizasyonlarında son yıllarda düşüşe geçildiğini ve artık şampiyonun ön eleme ile katılacağını dile getiren Akyol ” Bu oyuncular Şampiyonlar Ligi’nde, Avrupa Liginde oynamaya geliyorlar. Ligimizdeki diğer oyuncular kendilerini göstermek için burada mücadele ediyorlar. UEFA’da çok gerideyiz. Bu sezon maalesef ki 5 takımımızı organizasyonlara göndereceğiz. Bunların altında bir sürü sebep var. Bunların altından kalkmamız lazım.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s